MİDDER GENEL BAŞKANI’NDAN FETÖCÜ MAHKUMLARA ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR
Geçtiğimiz günlerde "kontrollü darbe" yalanına destek olan FETÖ, darbenin başarısız olmasında katkısı büyük olan şehit Ömer Halisdemir'e dil uzattı. 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’in Acılı aile bir de çirkin iftiralarla sarsıldı. MİDDER, kahraman şehidimizin ailesinin yanında oldu.

Genelkurmay Çatı davasında şimdiye kadar "15 Temmuz, emir komuta zinciri içinde yapıldı" algısı yaratmaya çalışan ve "kontrollü darbe" yalanına destek olan FETÖ, darbenin başarısız olmasında katkısı büyük olan şehit Ömer Halisdemir'e dil uzattı. Darbeci Albay Osman Kılıç, davada Kahraman Şehidimiz Halisdemir ve ailesinin FETÖ ile bağlantılı olduğu algısını yaratmaya yönelik konuşma yapmıştı. Bu karalama politikasına başta Mahkeme Başkanı Oğuz Dik "Ölmüş insanın arkasından konuşma" diyerek karşılık vermiş, ardından şehit Ömer Halisdemir'in ailesinin de avukatlığını yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın sert tepki göstermişti. Aydın, iftiralar hakkında "Bu iftira ne ahlaki ne insani ne de hukukidir. Bu da tutanaklara geçsin" ifadelerini kullanmıştı. Hain terör örgütünün İftiracı Albayının açıklamaları acılı aileyi hem üzdü hem çileden çıkardı. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Genel Başkanımız Serhat Çağ, Genel Sekreterimiz Fatih Baybatur ve Akdeniz Bölge Başkanımız İrfan Topal ülkemizin selameti için gözünü kırpmadan hayatını feda eden 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in ailesini ziyaret etti.

 “FETÖ KAHRAMANIMIZA LEKE SÜREMEYECEK”

MİDDER, kahraman şehidimizin ailesinin yanında oldu. FETÖ’nün amacının lekelemek olduğunu söyleyen 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Genel Başkanımız Serhat Çağ,  FETÖ’nün hain oyunlarından biri olan mesnetsiz iftiraların şehidimizin kahramanlığına leke süremeyeceğini söyledi.

BAŞKAN ÇAĞ MAZLUMLARIN YANINDA

Anlamlı ziyaretin ardından Adana’da adliyenin Sosyal tesislerinin açılış programı ile Akdeniz Bölge Başkanlığımızın hazırlamış olduğu iftar yemeği birlikte yapıldı. İftar yemeğinde Aziz şehitlerimizin aileleri ve yüzyılın mazlumları Suriyeli kardeşlerimizin yetim, öksüz, kimsesiz çocuklar ile birlikte olundu. Genel Başkanımız Serhat Çağ, İftar programına katılan 15 Temmuz şehitlerimizden ikiz olan Ahmet ve Mehmet Oruç’un babası Hacı Ali Oruç’la uzun sohbetler etti. Şehit ve Gazi ailelerimizin taleplerini can kulağıyla dinleyip yargılanma süreci ile ilgili neler yapılması gerektiğini konuşarak istişareler yapan Başkan Çağ, bu anlamlı iftar gecesinde şunları söyledi: “Burası şimdiye kadar katıldığım en anlamlı iftar yemeği. Aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle beraber Suriyeli bayır bucak Türkmenlerin yetim kimsesiz çocuklarıyla birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki, Sayın Adana Cumhuriyet Başsavcımız Ali Yelden’in denetim serbestlik şube müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu organizasyon görülmeye değerdi. Muhteşem görüntüye ev sahipliği yapan Adana'daki bu organizasyonda emeği geçen Adana Cumhuriyet Başsavcımız Ali Yelden'e ve MiDDER Akdeniz Bölge Başkanlığımıza teşekkür ederiz.” dedi.

 Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğuna değinen Başkan Çağ, Buradan bütün cihana sesleniyorum Türk milletini yıldıramayacaklar, ezanımızı susturamayacaklar, bayrağımızı indiremeyecekler, vatanımızı bölemeyecekler bu halka asla diz çöktüremeyecekler. Çünkü 80 milyon vatan evladı şehit olmak için sırada bekliyor. Biz dualarımızda bile Yarabbi bizlere şehit olmayı nasip et diyen bir milletiz. Gelen bütün hayasızca akınları durduracak gücümüz kudretimiz var. Damarımızdaki asil kanda ve yüreğimizdeki imanda mevcut hiç boşuna heveslenmesinler. Ülkemizi Devletimizi bölmek isteyen hain grupların, ihanet çetelerinin bunu gerçekleştirmesine hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin en büyük ve en kutsal amacı budur. Millet olarak bütün şehitlerimizle, gazilerimizle gurur duyuyoruz. Bize düşen, şehitlerimizin emaneti olan vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, bağımsızlığımıza ve kardeşliğimize sahip çıkmak. Vatanın birliği için yıllardır bölücü terör örgütüne karşı mücadele veren bütün şehitlere ve 15 Temmuz şehitlerine de Allah'tan rahmet, gazilere hayırlı uzun ömürler diledi. Konuşmaların ardından semazenler yer alarak gösterilerinde Şanlı Bayrağımızı açtılar. Duygusal anlar yaşanan iftar yemeği sonrasında Genel Başkanımız Serhat Çağ ve Genel Sekreterimiz Fatih Baybatur'a bu geceyi taçlandıran hediyeler takdim edildi. Program sonrasında yapılmış olan sosyal tesisler incelendi ve mahkumların içeride kendi el işçilikleri ile yaptığı ürünlerin satıldığı market ve benzeri yerlere ziyaretler yapıldı. Ziyaretlerin ardından şehit ailelerimizin çocuklarına ve kimsesiz çocuklarımıza oyuncaklar hediye edildi.                      

 

 

             

 

Diğer Resimler

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

www.midder.org         info@midder.org