KIRIKKALE MİDDER İL BAŞKANLIĞI KAPILARINI AÇTI
MİDDER İl Başkanlıklarına bugün bir yenisini daha ekledi. Kırıkkale İl Başkanlığı açılışına; Genel Başkanımız Serhat Çağ, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Osman Sönmez, Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kazar, Gençlik Kolları Başkanı Elber Furkan Arslan, Kamu sen İl Başkanı Yücel Karabacak, İkra Vakfı Genel Başkanı Mehmet İşler, Bayburt Ünversitesi Öğretim Görevlisi Sinan Maraş, Avukat Mehmet Yılmazer, Eskişehir İl Başkanı İbrahim Mehmet Ünal, Sivas İl Başkanı Ayhan Yılmaz, Engelliler Derneği Üyeleri ve Belediye meclis üyeleri katıldı.

Açılışta konuşma yapan Genel Başkanımız Serhat Çağ, MİDDER’in kuruluş amacından bahsederek şunları söyledi: “Bu derneğin kuruluşundaki amacımız, 15 Temmuz Darbe Girişimine dikkat çekerek milli birlik ve beraberlik konularında farkındalık oluşturmak, Demokrasi Şehitlerinin emanetine sahip çıkmak ve anılarını gelecek nesillere taşımaktır. Vatanın bölünmez bütünlüğünün ve milletin iradesinin, modern veya post-modern darbelerle harcanmayacak kadar değerli unsurlar olduğu düşüncesini yaymak, demokrasi kültürüne sahip çıkmaktır. Ülkemizi Devletimizi bölmek isteyen hain grupların, ihanet çetelerinin bunu gerçekleştirmesine hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin en büyük ve en kutsal amacı budur. Bugün burada bu coşkulu arzulu birliktelikte Kırıkkale MİDDER İl Başkanlığının açılışını gerçekleştirmek için bulunuyoruz. Ben umuyorum ki bundan sonraki süreçte de Kırıkkale Vatan, Millet ve Bayrağımızın yılmaz bekçisi olma yolunda bu davanın bayraktarlığını yapacak illerden biri olacaktır. Derneğimiz Kırıkkale ve Tüm Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Kırıkkale İl Başkanımız Eyüp Ersan’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Kırıkkale İl Başkanı Eyüp Ersan ise, “15 Temmuz sürecinde ülkemizin üzerinde oynanan oyunları hepimiz gördük. Ancak milletimizin de o oyunlar karşısında dimdik ayakta durduğunu da gördük.  O gece milletimiz devletini korudu, bayrağına ve vatanına sahip çıktı. Bizlerde Kırıkkale’de bu kutlu görevi yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız ”dedi.

Açılış konuşmaların ardından kurdele kesimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

Diğer Resimler

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

www.midder.org         info@midder.org