MİDDER’den Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş’a Ziyaret
Etkinlik Yeri: Manisa

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu dile getiren Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Recep Dernekbaş, “ 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği ve Demokrasi Müzesi’nin açılışına katılmıştım. Oldukça memnun kaldım. Manisa’ya yakışır, Ülkemize yakışır bir yer olmuş. Manisa’nın genel merkez olması ise bizlere gurur verdi. Demokrasi Müzesi bana adeta 15 Temmuz’u yaşattı. Her şey gözümde canlandı. Sizlere bu konuda her zaman destek olmaya hazırız. Böyle bir düşüncenizden dolayı ve hayata geçirmiş olduğunuz dernekten dolayı sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum.” Dedi.

Sözlerine 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği ve Demokrasi Müzesi’nin hazırlanış aşamasını anlatarak başlayan 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği ve Demokrasi Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çağ, ise “ Amacımız gelecek nesillere, Halkın Milli İradesinin konuştuğu 15 Temmuz gecesini unutturmamak ve her daim derneğimizi daha da büyütüp Tüm Türkiye’ye bu ruhu taşımak ve yaşatmaktır. Biz başta Manisa’daki okullar ile başlayıp 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği ve Demokrasi Müzemize bütün 8. Sınıf öğrencilerimizi davet edip 15 Temmuz Gecesini hem görsel hem de işitsel olarak anlatmak istiyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Halkın İradesini panoramik müze ve görsel slaytlarla tüm genç nesile ve vatandaşlara aktarma gayreti içerisinde olan 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği, (MİDDER) Milli Eğitim Müdürü Sayın Recep Dernekbaş’tan bu sözü aldı. En kısa sürede gerçekleşecek olan bu proje vatanını seven ve milli iradenin gücüne inanan herkesi bekliyor.

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

www.midder.org         info@midder.org